KASKO Sigortası

Gaziantep’teki En Uygun KASKO Sigortası Teklifini Veriyoruz!


“Kasko Sigortası” bizim işimiz... Harun Ünal Sigorta’dan Kasko Sigortası yaptırın, ayrıcalıkların farkına varın.

Kasko Sigortası ile aracınızın başına gelebilecek istenmeyen durumlara karşı güvence altındasınız. Çarpma, çarpılma, hırsızlık, sel ve su baskını gibi istenmeyen olaylarda kasko sigortanız size koruma sağlayarak zararınızı karşılar. Harun Ünal Sigorta’nın deneyimli ve tecrübeli acente ağının verdiği destek ve hizmet ile kasko sigortanızı yaptırmanız çok kolay.

  • En Uygun Fiyat
  • 7/24 & Kaza Anında Destek
  • WhatsApp ile Hızlı Teklif
Sıkça Sorulan Sorular
Kasko sigortası Neden Yaptırılmalıdır?
Kasko sigortası ve Zorunlu Trafik Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir

Kasko sigortası herhangi bir olumsuz durumda (poliçe kapsamına göre) kendi aracınızın alacağı hasarları karşılarken, Zorunlu Trafik Sigortası ile güvenceye alınan hasar maliyetleri, üçüncü kişilere ait olanlardır. Yani zorunlu trafik sigortası ile (kusurlu bulunduğunuz takdirde) karşı tarafa vereceğiniz maddi veya bedeni hasarların telafi edilmesi amaçlanır. Yani Zorunlu Trafik Sigortası ile kendi aracınızın aldığı hasarları telafi etmek mümkün olmayacaktır. Kasko sigortası ise kazalara ek birçok farklı durumda aracınızın aldığı hasarları karşılayacak şekilde düzenlenir. Ayrıca Kasko sigortası yaptırmak, araç sahibinin isteğine bırakılırken Zorunlu Trafik Sigortası yaptırmak yasal bir yükümlülüktür.

Kasko sigortası Hasarsızlık İndirimi?

Tıpkı zorunlu trafik sigortasında olduğu gibi Kasko sigortası için düzenlenen poliçelerde de hasarsızlık indirimi mevcuttur. Burada önemli olan, poliçenin geçerli olduğu bir yıl boyunca aracın herhangi bir hasar kaydına sahip olmamasıdır. Böylece bir dahaki poliçe dönemine hasarsızlık indiriminden faydalanarak geçiş yapılabilir.

Peki aracınızın aldığı hasarda kusur sizde değilse ne olacak?

Kasko sigortası poliçelerinde bu durumda düşünülmüştür. Ülkemizde aktif olarak uygulanan zorunlu trafik sigortası da böyle bir durumda karşımıza çıkar. Zira geçirdiğiniz kazada yasal olarak kusursuzluğunuz tespit edilirse, kazanın diğer tarafı olan araç sahibinin trafik sigortası tarafından, sizin hasarınız karşılanacaktır. Bu noktada, kasko sigortası için elinizde bulunan hasarsızlık indirimi de korunmaya devam eder. Ancak kazada kusurlu taraf siz olursanız veya başka sebeplerden ötürü kasko sigortası aracınızın hasarını karşılarsa bir sonraki dönemde bu indirimden faydalanamazsınız.

Kasko İle Zorunlu Trafik Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir?

Zorunlu araç veya Trafik Sigortası adıyla bilinen sigortanın, kasko sigortaları ile ayrıştığı en belirgin nokta kapsamdır. Zira kasko sigortaları hırsızlık, kundaklama, teknik arızalar, kaza vb. birçok senaryoda aracınızın alacağı hasarı karşılarken, zorunlu sigorta yalnızca üçüncü kişilerin hasarlarını karşılamaktadır. Bu noktada, kasko sigortası tamamıyla isteğe bağlı yaptırılan bir sigortadır.

Kasko Hasarsızlık İndirimi Başka Sigorta Şirketinden Teklif Alındığında Geçerli Olur Mu?

Poliçe yenileme süresini geçirmemek kaydıyla, hasarsızlık durumu başka bir şirket tarafından sağlanan kasko hizmetine transfer edilebilir. Zira kasko için hasarsızlık indirimi takibi Türkiye’deki tüm sigorta şirketlerinin ortak beslendiği bir kaynağa göre uygulanır (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi).

Sizin için başka neler yapıyoruz?

image

Poliçe Hatırlat

Mevcut sigorta poliçeleriniz bitmeden size bunu hatırlatır ve yenilemek istediğinizde en uygun fiyat teklifi ile yenilemenizi sağlarız.

image

Fiyat Öğren

Aracınız ile ilgili trafik sigortası veya KASKO sigortası için hızlıca fiyat çalışması yapar ve en uygun fiyatın ne kadar olacağını bildiririz.

image

Ücretsiz Bilgi Alın

Mevcut sigorta paketlerimiz veya riskleriniz ile ilgili detaylı bilgi vererek en efektif sigorta hizmetini almanızı sağlıyoruz.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image